.....psychické nemoci a já.....

...Věřit lidem je ta největší chyba...

nevite jake to je v tom zit

30. prosince 2017 v 13:07 | Mrtvá Duše |  Bipolar affective disorder
Říkáte mi jednou líp, ale opak je pravdou... Je to jen a jen horší přes tři roky a už je to jen a jen horší. Říkáte mi, že jsem silná, ale opak je pravdou... Už dávno silná nejsem jen mi žádná sebevražda nevyšla víte? Sebevražda není zbabělá. Víte co je zbabělé? Zničit člověka tak, že jediný co si bude přát je zemřít. Říkáte, že jsem silná, ale já nemám sílu už jen tak trpět. Můj žal a smutek je už přes všechny míry. Ten kdo mne zná ten ví. Psychika v prdeli a zdraví taky. Ano jsem nemocná jak psychicky tak fyzicky. Prošla jsem si i samotnou smrtí. Ano jsem jiná a vadí? Ten kdo mne opravdu rád mi nebude vyhrožovat tím, že jestli si ještě jednou ublížím tak si vy ublížíte taky? Fucklogic. Opravdu nechápu. Nechápu hodně věcí. No a co, že mám invalidní důchod? Si myslíte, že je to výhra? Tak to opravdu není!!! Protože invalidní důchod dostávají jen lidi, kteří jsou na tom opravdu špatně. A věřte, že invalidní důchod nedavájí jen tak někomu. Nejraději by ho nedali nikomu. Ano pro mne je to výhra. Ale co to obnáší už ne.... Závidíte mi, že nemusím pracovat? Tak si zkuste jeden den žít v mè hlavě a mém pekle. Věřím tomu, že by si polovina z vás šla hodit mašli. Chceš mne soudit? Tak si prožij a prožívej to co já celý. Můj život a pak mi řekni jestli máš sílu jít dál a nejít se zabít!!! Každý mi říkáte jak mám žít aniž byste znali můj příběh a někteří ti co jsou toho příběhu součástí ti ví. Ale i, někteří co mne znají osobně neznají všechno o mne ani mé stavy. Jsem bipolární. Nálady se mi houpou jako ponožky chvíli se směju každé kravině a pak ze sekundy na sekundu zhroutím či se dostanu do psycho stavů. Ano jsem šílená a magor stačí? Ano nemusíte mi to připomínat!!! Jak bych si přála mít normální život jako normální člověk. Potřebuji kplem sebe mít lidi co se o mne dokážou postarat když já toho nejsem schopna. Ano i když jsem dávno dospělá tak nejsem schopna se často o sebe samu postarat. Proto potřebuji kolem sebe lidi co mne budou mít rádi, ale mít rád nestačí. Víte? U mne ne. Mít rád je sice super, ale když nejste u mne a nepomáháte mi žít tak je mi to vážně k hovnu. Potřebuji u sebe mít lidi co mi dojdou na nákup, obejmou mne, pohladí, dojdou mi do lèkárny, prostě potřebuji u sebe někoho kdo toto zvládne se o mne starat a vydržet se mnou v jedné místnosti prakticky pořád. Jakmile jsem na chvíli sama je to ještě horší. Tím chci poděkovat dvoum lidem, kteří to zvládají to se mnou vydržet a, kterým byste měli poděkovst, že mi už vícekrát zabránili v sebevraždě. Ano doslovně. Kdyby tito dva lidé v tu chvíli nebyli přítomni tak už jsem dávno po smrti.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jana | Web | 30. prosince 2017 v 13:32 | Reagovat

Strašně těžko se to čte a  ještě hůř komentuje. Nemůžu říct, že vím, jak se cítíš. Mohu jen říct, že tohle prožívá určité procento lidu a mnozí se vyléčili. Byla jsi třeba v léčebně, ve článku jsem se to nedočetla. Můj brácha má také invalidní důchod, byl v blázinci, jí miliony prášku a už nikdy nebude "normální", ale žije a dýchá (a myslím ,že je vděčnej). Já sama jsem si před třemi lety prošla peklem..trpěla depresemi, fyzicky i psychicky jsem si ubližovala...a myslela na smrt. Neměla jsem nikoho, skutečně nikoho, kdo by u mě stál a řekl, že to bude dobrý. Všechno to byly vzkazy pouze přes monitor. Psala jsem si blog, kde jsem se vyzpovídala, psala jsem dopisy plné nenávisti... díky blogu jsem poznala tolik skvělých lidí... časem jsem nad svým ubohým životem přemýšlela.. po dvou letech utrpení a denního brečení jsem si řekla dost... rok trvalo, než jsem se z toho nějak dostala, ale dostala. Pomohli mi, teď už přátelé. Pomohla jsem si i já sama, kdy jsem si řekla, že chci žít lepší život s lepšími vzpomínkami. Jako bych se znova narodila, jako bych dostala novou šanci, ihned jsem se ji chopila. A z totálně pesimistického člověka jsem se vybudovala na optimistu. Trvalo to, ale nic není nemožné, když se chce.Vím, že se to lehce říká, ale každá jsme si prožila své. Kašli na to, že máš invalidní důchod, ať si každý říká co chce. Hlavní je, že dýcháš, že žiješ. To, že nejsi mrtvá něco znamená. Znamená to, že máš šanci.. život ti dal šanci. Ty negativní obrázky ti nepomůžou, pomůžeš si jen ty sama a tvá mysl. Já ti skutečně fandím, fakt moc a přeji ti jen to nejlepší. Budu na tebe myslet a věřím, že i za rok si vzpomenu na tu holku, jenž psala tento článek a budu doufat, že se máš dobře. :-)

2 Mrtvá Duše | Web | 30. prosince 2017 v 13:35 | Reagovat

[1]: jo byla jsem ctyrikrat v blazinci

3 Jarka | Web | 30. prosince 2017 v 13:39 | Reagovat

Jé, to je úplně nový blog. Škoda, že je tak smutný, ale je mi jasný, že člověku pomáhá vypovídat se ze svých pocitů a trápení. Já se rovnou přiznám, že bych na to, abych se starala o někoho takového, neměla. Musí to být těžké dívat se, jak se trápíš a přitom nevědět, jak ti pomoct. Ta bezmocnost by mě ničila. Tady už nezbývá nic jiného, než se pomodlit. Nedělám si legraci, jsem křesťanka a v Boží pomoc věřím. I kdyby se na nás všichni vykašlali, tak On nás má rád a záleží mu na každém človíčku. Teď o Vánocích si připomínáme Jeho narození. Vánoce miluji od dětství a také zimu a sníh, jenže ta zima nás poslední léta hodně šidí... Přeji ti hezký vánoční čas a novém roce, který už je za dveřmi, hodně štěstí a lásky. :-)

4 Mrtvá Duše | Web | 30. prosince 2017 v 13:41 | Reagovat

[3]: dekuju

5 Darkness ღ | Web | 30. prosince 2017 v 14:47 | Reagovat

Vyhrožovat někomu tím, že si ublíží taky, je pěkná kravina. Vůbec nikomu to nepomůže a situaci to akorát zhorší.
Být celý dny doma a nemít do čeho pořádně kopnout je k zbláznění samo o sobě. Navíc pokud někoho do toho trápí choroby.. o to hůř. Jasně že jsou lidé, kteří každý den pracují a místo toho by si přáli vysedávat doma a dostávat za to prachy. Ale pokud se do situace podobné tvojí nedostanou, tak to nepochopí. Člověk zjistí, co měl a čeho si měl vážit, až když to ztratí.
Psychika umí být pěkná svině a díky bohu za ty dary, že máš přeci jen lidi, kteří tě mají rádi, podporují tě a jsou tu pro tebe. Samozřejmě objetí a jejich přítomnost je tím nejhezčím pohlazením na duši, ale neodsuzuj ty, co se ti snaží porozumět tady na blogu a přejí ti hodně sil. Bohužel, není v možnostech všech stát vedle tebe fyzicky.. ale aspoň si občas vzpomeň, že jsou lidé i v jiných částech republiky, kteří na tebe myslí v dobrém. :)
Přeji všechno nejkrásnější do nového roku, co nejméně trápení a hlavně spoustu hezkých chvil! :)

6 Mrtvá Duše | Web | 30. prosince 2017 v 14:52 | Reagovat

[5]: to mas pravdu a dekuju

7 Jitka | Web | 30. prosince 2017 v 17:07 | Reagovat

Neznám Tvoji situaci a nevím čím si procházíš, ale jedno vím. Vždycky se dá se vším začít znovu a líp. V léčení psychických onemocnění se musí poctivě pokračovat a věřit, že bude líp. Být doma a nemít do čeho píchnout je k pozoufání, ale dají se najít činnosti, kterými se zabavíš a budou třeba někomu k užitku a to je první krok, který by mohl zlepšit tu pesimistickou náladu.

8 Mrtvá Duše | Web | 30. prosince 2017 v 17:22 | Reagovat

[7]: proste se mi vse sere pres tri roky do toho mam skoro horecky a mam tak otekly krk ze nemohu mluvit :-(

9 slunecnyden | Web | 30. prosince 2017 v 18:24 | Reagovat

Nejsi v pořádku. To je prostě fakt. A když člověk není v pořádku, těžko to všechno dokáže změnit. Můžou být dny, kdy se cítíš trochu lépe a naopak dny, kdy máš co dělat, aby ses nezabila. Ale děkuješ za to, že máš kolem sebe lidi, kteří se o tebe postarají a kteří se snaží pochopit. To je dobře. To, že je máš i to, že si to uvědomuješ. Psychická choroba je prevít. Já bych se snažila vytěžit co nejvíce z chvil, kdy je ti lépe, něčím se zaměstnat, udělat radost druhým, apod. A být na sebe co nejmilejší a nechat se hýčkat ve chvílích, kdy je ti bídně. Důležité je nedělat si v životě ještě větší hokej než máš. Snažit se dodržovat denní režim... Nemáš to jednoduché, ale je mnoho lidí, kteří jsou na tom podobně. Opravdu je.

10 Mrtvá Duše | Web | 30. prosince 2017 v 18:31 | Reagovat

[9]: tak to delam

11 Albertdip | E-mail | Web | 3. června 2018 v 0:32 | Reagovat

The prostate related is the central part of a male's the reproductive system. It secretes fluids that assisted in the transportation and activation of sperm. The prostate related is situated just before the rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, in most cases really miserable and inconvenient for your patient as his urinary system is directly affected.

The common prostate medical problems are prostate infection, enlarged prostate and cancer of prostate.

Prostate infection, also known as prostatitis, is regarded as the common prostate-related symptom in men younger than 55 yrs . old. Infections in the prostate related are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis could be the least common of all types of prostate infection. It is brought on by bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients may go through fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by making use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to relieve the swelling.

Chronic bacterial prostatitis can be a condition of a particular defect within the gland and also the persistence presence of bacteria inside urinary tract. It can be caused by trauma for the urinary tract or by infections received from other regions of the body. A patient can experience testicular pain, back pains and urination problems. Although it is uncommon, it could be treated by removal of the prostate defect as well as the use antibiotics and NSAIDs to help remedy the redness.

Non-bacterial prostatitis accounts for approximately 90% of prostatitis cases; however, researchers have not yet to establish the causes of these conditions. Some researchers think that chronic non-bacterial prostatitis occur due to unknown infectious agents while other feel that intensive exercise and heavy lifting could cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an effective meals are important. These are some of the things you can do to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is critical for our health and wellbeing and will also also maintain your urinary track clean.

2. Some studies suggest that a couple of ejaculations each week will prevent cancer of the prostate.

3. Eat pork without excess. It has been shown that consuming over four meals of beef per week will increase the risk of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an appropriate diet with cereals, vegetable and fruits to ensure sufficient intake of nutrients needed for prostate health.

The most crucial measure to adopt to make certain a normal prostate is to choose regular prostate health screening. If you are forty yrs . old and above, you must select prostate examination at least 12 months.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama